strona główna > architekturaSkype – inspirujące miejsce pracy

biuro skype

Oto nowe biura Skype  które powstały w budynku byłego browaru w samym Sztokholmie. W projekcie wykorzystano meble  projektantów z całej Europy m.in: Offecct, Crassevig, Martel, PS Architectur oraz oświetlenie: Stockholm lighting, Foscarini/Diesel, Zero i Fagerhult.  Trzeba przyznać, bardzo inspirujące miejsce pracy. Ciekawe jak wpływa na kreatywność pracowników?

Zobacz więcej »

sielankowy dom

drewniany domekIdylliczne położenie tego domu znajduje się zaledwie 10km od jednego z największych miast w Belgii. Naturalnie postarzałe drewno, bujna roślinność, błękitne niebo i staw tworzą harmonijną całość. W prostocie, funkcjonalności i przestrzeni można dostrzec  inspiracje japońską i fińską architekturą. Jest to projekt Wim Goes, wielokrotnie nagradzanego architekta. Zobacz więcej »

9 godzin

„9 Hours”  to futurystyczny kapsułowy hotel. O ile nam europejczykom zrozumienie tej koncepcji może przyjść z trudnością o tyle ten minimalistyczny design robi wrażenie (przynajmniej na mnie ;-).  Hotel jest zarządzany przez Tokyo-based Cubic Inc a zaprojektowany został we współpracy z projektantem Fumie Shibata z Design Studio S . Zobacz więcej »

FriendHouse Hotel

Dziś dla odmiany odrobina architektury i  pięknych wnętrz.  FriendHouse Hotel projektu Ryntovt. Już sama nazwa wskazuje na przyjazne nastawienie hotelu dla otoczenia w którym powstał.  Projektanci zadbali o to aby przy budowie wykorzystano jedynie ekologiczne materiały:  glina, trzcina, drewno i kamień.  Na cały kompleks składa się grupa pojedynczych budynków rozmieszczonych w przestrzeni ogrodów, parków, dziedzińców  a nawet sadu jabłoni (który jest odniesieniem do lokalnej legendy). Całość obejmuje obszar trzech hektarów.  Po prostu genialne.  A Tobie jak się podoba? Zobacz więcej »