strona główna > technologieCannondale w stylu vintage

rower cannondale

Nowoczesny miejski rower szosowy inspirowany stylem vintage. Torba zawieszona na ramie może nam posłużyć jako poręczna torba do zawieszenia na ramieniu. Rower został zaprojektowany we współpracy z  Junk Food Clothing estetyką przypomina motocykle wojskowe z lat 50-tych. Pomimo tego zachowuje najbardziej innowacyjne i zaawansowane technologie typowe dla rowerów Cannondale.  Zobacz więcej »

mp3 player and plug

dizajnerski mp3 player

Zafascynowani projektami Pana Woo prezentujemy jego kolejny genialny produkt. Jest to odtwarzacz mp3 przypominający  kształtem wtyczkę i ładowarka w jednym… Zobacz więcej »

dizajnerska aplikacja na iPhona i iPada

aplikacja na iphona

Zegarek Dominus plus to autorska aplikacja dla ludzi szukających już dziś czegoś futurystycznego. Abstarkcyjny sposób wyświetlania czasu rodem z klasycznego filmu Science Fiction stanowi o jego oryginalności. Odczytywanie czasu polega na zliczaniu kropek, które ustawione są w 3 grupach: godzin, dziesiątek minut i minut. Zobacz więcej »

retro iPhone

telefon retro

Ten iRetrophone to połączenie nostalgii do starych czasów i zamiłowania do nowych technologii. Dzięki niemu Twój iPhone stanie się jeszcze bardziej cool ;-). Ten „zestaw słuchawkowy” zaprojektował  Scott Freeland. Gadżet można nabyć w sklepie Etsy shop. Zobacz więcej »

Żarówka

żarówka

Dizajnerska, energooszczędna żarówka zaprojektowana przez studentów HulgerisationZobacz więcej »

Głośniki LaCie Sound²

Masz laptopa? Może maca? ;-) Wiemy, że jakość dźwięku to nie jest najsilniejsza strona urządzeń mobilnych. LaCie Sound ² to głośniki zasilane przez USB. Są eleganckim rozwiązaniem dla dźwięków wydobywających się z komputerów przenośnym. W zestawie sterowniki zarówno do PC  i Mac. Zaprojektował je Neil Poulton, postawił na prostotę  i minimalizm… Cyfrowy wzmacniacz klasy D, ekranowanie magnetyczne, system bass reflex, i 30W mocy wyjściowej,  zapewniają niesamowitą jakość dźwięku. Zobacz więcej »

więcej niż łazienka – eco design

eko prysznic„Phyto-Purification Bathroom” – symulacji życia blisko  dzikiej przyrody pod prysznicem.  Miks naturalnych metod filtrowania, nowoczesnego dizajnu i samej natury tworzy mini ekosystem zdolny do pełnego oczyszczenia zużytej wody. To nieco skomplikowany system , poczynając od  hydraulicznych kanałów ściekowych poprzez  zbiór odpowiednich roślin aż po procesy fitosanitarne .  Każda roślina , a nawet każda część rośliny spełnia tutaj istotną  rolę w oczyszczaniu wody. Piasek w którym osadzone są trzciny stanowi wstępny element oczyszczający.  Kiedy woda przepływa przez korzenie usuwane są metale ciężkie i bakterie.  Ten żyjący prysznic to nie tylko genialny pomysł na oczyszczanie wody ale również na przetwarzanie dwutlenku węgla w tlen. Phyto-Purification Bathroom to koncepcja opracowana przez projektantów: Jun Yasamoto, Alban Le Henry, Olivier Pigasse i Vincent Vandenbrouck. Zobacz więcej »

spinacz USB

spinacz do papieru

„USB clip” został zaprojektowany prze niemiecką agencję wzornictwa przemysłowego Emamidesign. Projekt ostatnio otrzymał nagrodę „reddot design award – best of the best 2010″.  Możemy powiedzieć, że jest to reinterpretacja funkcji stalowego spinacza ;-) Dzięki tej nowej funkcjonalności można łatwo dołączyć do dokumentów papierowych pliki, które mogą dostarczyć dodatkowych informacji (np.  video czy prezentacje multimedialne).  Spinacz jest lekki, posiada smukły kształt, jest też dostępny w kilku kolorach. Zobacz więcej »

Moonwatch

moonwatch

Jak wiemy czas  zegarowy jest matematyczną interpretacją  ruchów ziemi w stosunku do słońca.  Dodatkowo ziemi  towarzyszy księżyc. Projektanci z Emotion Lab (Australijczyk  Tom Allen, Meksykanin Christian Vivanco i Hiszpan Yago Rodríguez), zaprojektowali  ”Moonwatch”: zegarek, który pokazuje dokładnie, w której  z faz znajduje się księżyc . Zegarek posiada również drugi, normalny interfejs. Możliwość przełączania między tymi dwoma interfejsami pozwala nam na lepsze zrozumienie zależności naszego nastroju i codziennego życia na ziemi. Póki co moonwatch jest tylko konceptem ale projektanci aktywnie poszukują producenta, więc może już niebawem zegarek będzie dostępny na rynku. Jak wam się podoba  ten nietypowy zegareczek? Zobacz więcej »

Rowerem do pracy

rower na laptopaTato, producent rowerów do codziennej podmiejskiej jazdy proponuje nam niesamowity rower.  Posiada on wewnątrz ramy świetnie  zagospodarowaną przestrzeń, którą możemy wykorzystać do przewożenia np. laptopa czy aktówki.  Nie potrzebujemy dodatkowych bagażników, mocowań czy zabezpieczeń.  Centralnie zlokalizowana przestrzeń o wymiarach 400 x 320 x 95 mm jest idealna dla utrzymania naturalnego środka ciężkości. Rower kosztuje około 1400 USD.  A Ty jeździsz rowerem do pracy? Zobacz więcej »

i24R3 bezprzewodowe głośniki

Wodoodporne głośniki nadają się zarówno do użytku w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. i 24R3 są przenośne, wyposażone w stojak który możemy łatwo usunąć w celu zamontowania głośników na ścianie.  Są ładowane, posiadają łączność Bluetooth i są kompatybilne z  iphonem. Zaprojektowane przez Michael Young dla EOps.

Zobacz więcej »

Holenderskie rowery w stylu vintage

Wiosna w pełni – czas na rower :-)  Przedstawiam kolekcję rowerów marki sparta oraz batavus w klasycznym stylu old dutch.  Rowerki zarówno dla panów jak i dla pań.  Szczegółowe dane techniczne  można znaleźć na stronie mesmetric.com.

Zobacz więcej »

Dizajnerski telefon „Lotta”

Minimalistyczny dizajn, piękny kształt i kolor, wygodny i zmysłowy. Tak się prezentuje telefon komórkowy Lotta. Posiada delikatną trapezową sylwetkę i bardzo dobrze trzyma się w dłoni.  Ichiro Iwasaki zaprojektował ten  telefon  dla japońskiej firmy iida. Początkowo pracował w Sony Design Center, później przeniósł się do Włoch. Po doświadczeniach w studio projektowym w Mediolanie, w 1995 roku powrócił do Japonii gdzie złożył  Iwasaki Design Studio . Otrzymał szereg nagród, w tym design award Republiki Federalnej Niemiec, iF Design Award, nagrody Red Dot i G-Mark nagroda specjalna.

Zobacz więcej »