strona główna > zegarydizajnerska aplikacja na iPhona i iPada

aplikacja na iphona

Zegarek Dominus plus to autorska aplikacja dla ludzi szukających już dziś czegoś futurystycznego. Abstarkcyjny sposób wyświetlania czasu rodem z klasycznego filmu Science Fiction stanowi o jego oryginalności. Odczytywanie czasu polega na zliczaniu kropek, które ustawione są w 3 grupach: godzin, dziesiątek minut i minut. Zobacz więcej »

Moonwatch

moonwatch

Jak wiemy czas  zegarowy jest matematyczną interpretacją  ruchów ziemi w stosunku do słońca.  Dodatkowo ziemi  towarzyszy księżyc. Projektanci z Emotion Lab (Australijczyk  Tom Allen, Meksykanin Christian Vivanco i Hiszpan Yago Rodríguez), zaprojektowali  ”Moonwatch”: zegarek, który pokazuje dokładnie, w której  z faz znajduje się księżyc . Zegarek posiada również drugi, normalny interfejs. Możliwość przełączania między tymi dwoma interfejsami pozwala nam na lepsze zrozumienie zależności naszego nastroju i codziennego życia na ziemi. Póki co moonwatch jest tylko konceptem ale projektanci aktywnie poszukują producenta, więc może już niebawem zegarek będzie dostępny na rynku. Jak wam się podoba  ten nietypowy zegareczek? Zobacz więcej »

Słowny zegar…

zegar szary

Doskonałą alternatywą dla zegarów liczbowych jest zegar zaprojektowany przez Biegert & Funk. QlockTwo wskazuje godzinę za pomocą słów podświetlonych przez diody LED. Jest dostępny w wielu kolorach i językach (niestety nie w polskim…) Zegar QlockTwo można nabyć  winternetowym sklepie Biegert & Funk.  Jest też dostępny jako aplikacja na iPhona!

Zobacz więcej »

Która godzina?

eyeclock

Zobacz więcej »

Czas na pierwszy post


Czas na pierwszy post. Czas… to właśnie on zainspirował mnie do napisania tego wpisu. Właściwie nie czas a ten wspaniały cyfrowy zegar. Znalazłem ten projekt na stronie swiss-miss.com .  Prostota, czytelność, żadnej obudowy, żadnych zbędnych upiększeń, wszystko to  co potrzebne aby wskazać godzinę… W każdą cyfrę wbudowane jest wewnętrzne  źródło zasilania, dzięki czemu możemy przykleić cyfry na dowolną powierzchnię, wedle fantazji.   Światłoczułe czujniki przełączają automatycznie zegar w tryb dzienny lub nocny ( co widać na załączonym obrazku). Właściwie jest to tylko projekt. Tylko jaki projekt…

Zobacz więcej »